Menu
Recepty

Žltý melón

Leto je niekedy už aj u nás horúce a počas týchto horúčav nám dobre padne niečo ľahké a osviežujúce. Tento krát som vyskúšala urobiť poháre so žltým melónom. Toto ovocie nemá síce každý rád, ale ja mám melóny veľmi rada. Opäť som spojila ovocie s tvarohom a jogurtom. Tu som použila aj želatínu, lebo melón obsahuje veľa vody a po rozmixovaní bolo pyré z neho riedke. Želatínu som pripravila podľa návodu.

Čo potrebujeme?

žltý melón, bledý melón, jogurt, tvaroh, sušienky, chia semienka, drobné ovocie, želatínu

Melóny som rozmixovala, ochutila bazovým sirupom a trochou citrónovej šťavy, čo im dodalo príjemnú chuť. Potom som k nim pridala želatínu a dobre to spolu vymiešala.

Tvaroh som zmiešala s jogurtom, tak ako to robím v mojich receptoch. Niekde som pridala chia semienka a plnila poháre. Najprv poháre s bledým melónom.

Druhý pohár som doplnila aj iným ovocím a pridala som trochu čokoládového topingu. To aby neboli všetky poháre moc diétne.

Pri pohároch so žltým melónom som použila ochutený, broskyňovo marhuľový tvaroh. Chute sa navzájom pekne dopĺňali.

Na záver treba dať poháre do chladničky, vychladené chutia výborne.

Toto bola ukážka jednoduchých receptov zo žltých melónov. Dôležité je, aby boli melóny zrelé, potom sú chute výraznejšie. Dúfam, že som vás trochu inšpirovala a pochutíte si na nich aspoň tak, ako aj my dnes.

Pekný deň prajem.

No Comments

    Leave a Reply