Menu
Inšpirácie

Dekorácie na stene v obývačke

Naše vnúčence trochu povyrástli a tak sme už zrušli ich kútik s domčekom na hranie. Teraz sa hráme spolu rôzne hry alebo niečo pekné tvoríme. Tým pádom nastal priestor na zmenu v obývačke. Konzolový stolík som premiestnila na druhú stranu. Kúpila som si drevenú hnedú lavicu a dve biele úzke police. Starodávne hodiny sú pamiatka po starých rodičoch a potrebovali opravu. Zatiaľ sú odložené.

Ako sme postupovali? Najprv namontoval manžel police.

Hnedá lavica mi nejak neladila s podlahou, tak som sa rozhodla ju premaľovať. Používam kriedové farby. Farbu som úmyselne viac zriedila, aby trochu presvitala pôvodná farba a štruktúra dreva.

Na poličky som uložila rámy na obrazy s obrázkami, ktoré som si vytlačila pomocou tlačiarne. Obrázky budem podľa potreby obmieňať.

Do dvoch starodávnych rámov som vložila srdiečko a venček z tuje. Venček je síce už suchý, ale stále je pekný zelený.

Miesto na poličkách som doplnila ešte domčekmi. Poličky sú úzke, tak sem pasovali iba úzke domčeky.

Na lavicu som položila košík s dekou a staršiu vázu, ktorá prešla recykláciou. Do vázy som vložila makovice. Vedľa lavice dostal miesto orientálny lampáš. Je to darček od manžela.

Pohľad na celú stenu.

Sivočierna váza prešla tiež zmenou. Nie je ešte dokončená, nebolo toľko času. Chce to ešte doladiť.

Premena dokončená. Ako sa vraví: “za málo peňazí veľa muziky”. Túto zmenu som mala už nejaký čas v hlave. Hračky pre vnúčatá sú odložené v boxe. V skrinke pod televízorom som im vytvorila priestor na potreby pre tvorenie. Spokojné sú obe strany, ja aj deti. A ako je to u vás? Robili ste v poslednom čase nejaké zmeny? Darilo sa vám?

No Comments

    Leave a Reply